Na oslavě narozenin

Článek na webu http://skolypraha3.cz

A konečně zas  Venuše napsala:

„Naší školu už mají lidé kolem nás 25 let v povědomí jako „Korálek“. Celou dobu se držíme našeho mota, které mluví o korálcích, co zastupují kamarádství, empatii, porozumění a my je společně navlékáme na pomyslnou nit života. Jsme pyšní, když se nám žáci vrací a chtějí se pochlubit svými úspěchy v jejich dalším životě.

Naše celá korálková rodina má pevné základy. Občas se musíme rozloučit s lidmi, kteří dosáhli důchodového věku, ale každý z nich tu zanechal svou stopu. Pevně věřím, že nová nastupující generace bude mít zrovna tak plné kapsy korálků, které nenechají rozkutálet a budou je zrovna tak pečlivě navlékat na životní nit našich dětí.

To, že je práce pedagoga, vychovatele a vlastně všech, kteří se v naší škole setkávají s dětmi poslání, zní sice jako klišé, ale myslím, že bez lásky k dětem, trpělivosti a empatie by se korálková rodina rozpadla.

Jsem na nás na všechny pyšná.“

Tímto proslovem zahájila oslavu naše paní ředitelka Mgr. Taťána Semančíková, kterou známe všichni jako Táňu. Po dalších krátkých projevech, které byly upřímné a od srdce jsme pomohli uklidit dárky a květiny, dělali jsme, že nevidíme, jak se Táňa snaží nenápadně setřít slzy dojetí.

Nastoupily korálkové děti se svým vystoupením, aplaus a už je tu další vystoupení žáků ze spřátelené pražské školy „Lupáčovka.“ Nezáleží na věku, i seniorky nám předvedly, jak jim to jde při country hudbě. No, není to báječné vědět, že i dámy v pokročilém věku si najdou čas a chuť zapojit se do programu pro naše děti?

Celou akci nám přijel moderovat Honza Lukavský, který báječně vyplňoval volný čas disko muzikou s kouřovým efektem. A nejen to, také předal kolektivu Korálku dres hokejového mančaftu kladenských Rytířů s podpisy celého týmu v čele s Jaromírem Jágrem. Aby bylo všechno, jak má být tak za mixážním pultem seděl další profesionál Pavel Menzl, který ozvučil vystoupení Radka Bangy ze skupiny Gipsy.cz.

Radek předvedl nejen, že umí zpívat, ale povedlo se mu zvednout všechny ze židlí a proměnit hřiště v taneční parket. Podepsal se a vyfotil se všemi, kteří projevili zájem. Prostě další prima zážitek.

Děti se bavily nejen na hřišti, které se změnilo na taneční parket, ale celá zahrada byla využívána a zaplněna spoustou atrakcí. Děti soutěžily na různých stanovištích, za splnění všech dostaly odměnu. To, že se během celého dne mohli všichni občerstvovat, bylo samozřejmé.

Potkávali jsme cestou po areálu víly, kočky, tygry…světe div se, všichni tihle odcházeli od nenápadného stánku, kde seděla dáma, která kouzlila dětem nové obličeje. Barviček měla před sebou spoustu. Z dalšího altánu vycházeli ti, kteří využili možnost nechat se potetovat airbrush technikou, s touto malůvkou se mohou děti chlubit i pár dní.

Všichni si mohli prohlédnout a pohladit dravé ptáky, prostě den utíkal jako voda a to jsme už okukovali, jak tu roste červený stan, který stavěli dobově oblečení chlapi ze skupiny historického šermu Thorax. Nikdo ani nedutal, když nám předváděli své bojové umění, které pocházelo z doby středověkých rytířů. Po vystoupení si děti mohly potěžkat meče a sekery, vyzkoušet rytířskou rukavici, vyfotit se s historií.

Blíží se konec velkolepé oslavy, nikomu se nechce domů, ale všechno někdy končí. Všichni odchází s úsměvem na rtech a plní nových zážitků. Honem najít někoho, komu to všechno převypráví. Naštěstí celý krásný den dokumentoval pan fotograf Petr Koblížek, díky tomu si budeme moci vše znovu kdykoliv připomenout.

A nejen to, že nám všem se všechno podařilo, ale i počasí nám přálo. Celý den svítilo sluníčko na křídový nápis s logem naší školy, pod kterým byla věta „Vítáme vás.“ Večer, kdy jsme se i my dospělí po úklidu celého areálu posadili, začalo pršet a déšť uklidil poslední stopu po naší oslavě. Prostě v pondělí, až přijdou děti do školy, nikdo nepozná, že se u nás slavilo.